Odbiór wyników badań laboratoryjnych
dostępny jest już na naszej stronie:
W Poradni Stomatologicznej MEDIQ przeprowadzany jest pełen zakres usług stomatologicznych w znieczuleniu miejscowym lub pod narkozą, w skład którego wchodzą w szczególności:
Implantologia przeprowadzana jest w systemach:
Dni i godziny przyjęć w Poradni Stomatologicznej MEDIQ:
Implantologia stomatologiczna wykorzystuje zdolności kości ludzkiej do stabilnego i trwałego łączenia wszczepionego implantu z kością, czyli osteointegracji.
Implantem zębowym, jest tytanowy wszczep, zastępujący korzeń utraconego wcześniej zęba, połączony następnie z białą częścią koronową, imitującą naturalną koronę zęba.
Podczas zabiegu wszczepienia implantów stomatologicznych pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Implantację można przeprowadzić zarówno natychmiast po ekstrakcji zęba, ale także wiele lat po utracie uzębienia. Decyduje o tym lekarz oceniając warunki panujące w jamie ustnej.
Implantem dentystycznym można zastąpić zarówno pojedyncze zęby, jak i odtworzyć pełne uzębienie uzyskując bardzo naturalny efekt. Liczba implantów koniecznych do rekonstrukcji uzębienia oceniana jest na podstawie stanu kości pozostałych po usuniętych zębach i uzupełnieniach protetycznych.
Pierwszym i bardzo ważnym etapem jest diagnostyka. W klinice MEDIQ przykładana jest duża waga do profesjonalnej oceny stanu zdrowia pacjenta. Tylko bowiem po dokładnym sprawdzeniu stanu kości i przeprowadzeniu ogólnych badań, możliwe jest dobranie najlepszej metody wykonania uzupełnień oraz ocenić zasadność zabiegu.
Implantacja nie jest wskazana głównie u pacjentów cierpiących na poważne choroby układowe z nietolerancją jakichkolwiek ciał obcych w organizmie. Zabiegowi wszczepienia implantów zębowych mogą być poddani pacjenci z cukrzycą pod warunkiem, że nastąpiła stabilizacja choroby.
Okresowo wykluczeni są nałogowi palacze tytoniu, gdyż w przypadku pacjentów bardzo powoli przebiega proces gojenia i osteointegracji, odpowiedzialnej za stabilne połączenie implantu z kością.
Zabieg wszczepienia implantów zębowych może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, zależnie od wskazań i preferencji pacjenta.
Jeżeli badania diagnostyczne ogólnego stanu zdrowia i stanu kości pozwalają na zabieg wszczepienia implantów zębów, do wyboru pozostają różne metody jego wykonania. Zależnie od wyniku badania CT lub rezonansu można dobrać tą najlepszą dla danego pacjenta.
Jeśli występuje konieczność odbudowy kości, zalecana jest metoda dwuetapowa, pozwalająca wypełnić ubytki preparatami kościotwórczymi lub kością pacjenta. W przypadku, gdy stan kości jest dobry, można wykonać zabieg metodą jednoetapową z natychmiastową koroną tymczasową.
Pacjent chcący uzupełnić braki w uzębieniu powinien przygotować:
Zabieg wszczepienia implantu zębowego wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, obejmującym tylko tą okolicę, która jest operowana lub w narkozie, czyli znieczuleniu ogólnym.
Po zabiegu rana zostaje zaszyta i pacjent może wrócić do domu.
Zdjęcie szwów następuje po minimum 7 dniach od zabiegu. Jeśli planowana jest natychmiastowa odbudowa protetyczna – czyli korona, most lub proteza – pacjent musi odwiedzać gabinet jeszcze kilka razy.
Po 1,5 do 3 miesięcy niezbędna jest kolejna wizyta, w celu przygotowania przyszłej korony. Po zakończonej implantacji co 6-12 miesięcy zalecane są wizyty kontrolne aby mieć pewność, że uzyskane zostały nie tylko piękne, ale też zdrowe i dobrze osadzone nowe zęby.
Leczenie kanałowe jest coraz częściej stosowane w nowoczesnej stomatologii. Wykonanie zabiegu w wielu przypadkach jest jedynym sposobem na uratowanie zęba, który w wyniku nieodwracalnego uszkodzenia nerwu, powinien zostać usunięty.
Przyczyną chorób miazgi zębów jest próchnica lub stan zapalny nerwu. Leczenie kanałowe pod mikroskopem polega na usunięciu z kanału resztek nerwu i szkodliwych bakterii. Dzięki odpowiedniemu powiększeniu leczonego obszaru wszystkie czynności są wykonywane z precyzją. Właściwe oczyszczenie kanałów na całej ich długości sprawi, że ząb zacznie prawidłowo funkcjonować, a pacjent uniknie bólu podczas spożywaniu posiłków.
Jak przebiega leczenie kanałowe?
Od dokładnego oczyszczenia i szczelnego wypełnienia kanałów zęba zależy jego skuteczne wyleczenie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie powiększenie komory zęba pod mikroskopem. Posiadająca wielkość 3-4 mm komora skupia w sobie kilka ujść kanałów korzeniowych o przekroju ułamka milimetra.
Mikroskop pozwala na mocne oświetlenie oraz powiększenie leczonego obszaru. Dzięki temu stomatolog bezbłędnie zlokalizuje wszystkie kanały, nawet te zarośnięte lub wąskie, i prawidłowo przeprowadzi każdy etap leczenia. Endodoncja pod mikroskopem umożliwia usunięcie również złamanych narzędzi kanałowych oraz udrożnienie kanałów korzeniowych.
W Poradni Stomatologicznej MEDIQ wykorzystywane są do opracowania kanałów specjalistyczne narzędzia maszynowe. Odpowiednią dezynfekcję zapewnia preparat Nanocare Plus, który jest oparty na nanocząsteczkach srebra i złota oraz ozon.
Do szczelnego wypełnienia kanału służy sprawdzony system BeeFill, który pozwala na precyzyjną pracę przy pomocy płynnej substancji wypełniającej – gutaperki. Leczenie kanałowe odbywa się podczas jednej wizyty, co pozwala zaoszczędzić czas, jak i zmniejszyć stres pacjentów.
Aparat ortodontyczny to inwestycja, która procentuje.
Wielu z nas odczuwa konsekwencje związane z wadą zgryzu – pojawiają się choroby dziąseł, próchnica, a krzywe zęby to częsty powód do kompleksów i złego samopoczucia.
Aparat ortodontyczny pozwala przywrócić prawidłowe ustawienie zębów, gdyż zdrowe i ładne zęby są „bogactwem” na całe życie. Widok osób z kolorowymi ortodontycznymi aparatami na zębach nie budzi już zdziwienia ani ciekawości, a w kręgach młodzieżowych coraz bardziej popularne stało się noszenie „klamerek”.
Leczenie zębów stało się modne zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych. Wybierając aparat na zęby warto wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby i dostosować go do prowadzonego stylu życia. Istnieje szeroki wybór akcesoriów ortodontycznych. Od tradycyjnych, metalowych elementów, po nowoczesne, kryształowe, które są prawie niewidoczne.
Powikłania wady zgryzu
Zakładając aparat na zęby warto pamiętać o pozytywnych konsekwencjach dla naszego zdrowia w przyszłości. Będzie to szczególnie ważne gdy nastąpi konieczność założenia protezy zębowej czy wstawienia implantów. Dzięki uzyskaniu przestrzeni w łuku zębowym, wstawienie implantu czy założenie mostu będzie o wiele łatwiejsze. W ten sposób unikniemy bolesnego i szkodliwego szlifowania zdrowych zębów.
Poradnia Stomatologiczna MEDIQ oferuje pełen asortyment usług ortodontycznych w konkurencyjnych cenach. W klinice MEDIQ wykonywane są wszystkie badania konieczne do założenia aparatu ortodontycznego, począwszy od wykonania zdjęcia pantomograficznego, wycisków, aż po przegląd i kompleksowe leczenie stomatologiczne.
Po wszystkich niezbędnych zabiegach ortodontycznych, pokazywanie pięknego uśmiechu jest prawdziwą przyjemnością i powodem do dumy.
W Poradni Stomatologicznej MEDIQ wiemy, że doskonałe protezy osiąga się dzięki połączeniu zaawansowanej technologii z doświadczeniem i wyczuciem najlepszych specjalistów. Wysokiej klasy implanty wykonywane są więc dzięki najnowszym osiągnięciom i obecnym na rynku systemom implantologicznym.
W zależności od indywidualnych potrzeb pacjentów, dobierany jest odpowiedni materiał wraz z wykonaniem. Dostępne są implanty akrylowe, protezy szkieletowe, standardowe korony i mosty na metalach szlachetnych, jak i nieszlachetnych oraz prace pełnoceramiczne, korony teleskopowe na cyrkonie i inne.
Sześcioosobowy zespół specjalistów tworzący Laboratorium Protetyczne MEDIQ, kierowany jest przez Dorotę Kostrzewską – absolwentkę Szkoły Techniki Dentystycznej, mieszczącą się przy ul. Hożej 88 w Warszawie oraz Liceum Sztuk Plastycznych przy ul. Smoczej 6 w Warszawie.
Wieloletnie doświadczenie lekarzy stomatologów MEDIQ poparte licznymi certyfikatami, kursami i szkoleniami, jak również wyobraźnia przestrzenna oraz duży zmysł estetyczny przy wykonywaniu prac, są gwarancją profesjonalizmu i satysfakcji.