Wyniki badań laboratoryjnych

Odbiór wyników badań laboratoryjnych
dostępny jest już na naszej stronie:

Odbierz wyniki

Kinezyterapia

Terapeuci MEDIQ stale podnoszą swoje kwalifikacje i zdobywają nową wiedzę na międzynarodowych szkoleniach, dzięki czemu w klinice MEDIQ pacjenci są leczeni najnowocześniejszymi i popularnymi na całym świecie metodami terapeutycznymi. Wykorzystywane w MEDIQ techniki, to między innymi:

  • metoda McKenzie, która niweluje bóle kręgosłupa
  • terapia PNF, inaczej zwana torowaniem nerwowo-mięśniowych, która zwiększa siłę mięśni i zakres ruchów rehabilitanta
  • metoda Kaltenborna OMT, czyli ortopedyczna terapia manualna, która podnosi poziom funkcjonowania osób z ortopedycznymi dysfunkcjami narządu ruchu
  • terapia manualna, która przywraca zaburzoną biomechanikę stawów, zmniejsza bóle kręgosłupa i zwiększa zakres ruchomości pacjenta
  • metoda Cyriax – rodzaj metody terapii manualnej, która skutecznie leczy schorzenia narządów ruchu

Rehabilitacja ortopedyczna

Wiedza i umiejętności terapeutów MEDIQ umożliwiają wnikliwą ocenę przyczyn bólu pleców, zwyrodnienia kręgosłupa czy chorób kości.

Leczone są przyczyny dysfunkcji narządów ruchu, a nie tylko objawy, dzięki czemu skracany jest czas powrotu do zdrowia.


Rehabilitacja przed i pooperacyjna

Nowoczesne metody rehabilitacyjne umożliwiają dobre przygotowanie do zabiegu, a rozpoczęcie fizjoterapii bezpośrednio po zabiegu, przyspiesza powrót pacjenta do pełnej aktywności.


Rehabilitacja sportowa

Praktyczna fizjoterapia i rehabilitacja pod opieką kompetentnych specjalistów umożliwia najszybszy i bezpieczny powrót do uprawianej dyscypliny sportu oraz wysokiej formy aktywności.

Dotyczy to zarówno osób po urazach, kontuzjach i zabiegach operacyjnych, którzy związani są ze sportem zawodowo, jak i tych, którzy uprawiają sport rekreacyjnie.


Kinesiology taping

Kinesiotaping to terapia oddziałująca na układ mięśniowo-powięziowy. Na leczony obszar naklejane są specjalne plastry do kinesiotapingu, które wspomagają pracę danego mięśnia oraz zapobiegają jego nadmiernemu napinaniu.

Kinesiology taping skutecznie uśmierza ból leczonego obszaru ciała oraz poprawia krążenie żylne i limfatyczne.