Kinezyterapia

Nasi terapeuci stale podnoszą swoje kwalifikacje i zdobywają nową wiedzę na międzynarodowych szkoleniach, dzięki czemu mamy możliwość leczyć Pacjentów najnowocześniejszymi metodami terapeutycznymi popularnymi na całym świecie. Wykorzystywane przez nas techniki to między innymi:

  • Metoda McKenzie, która niweluje bóle kręgosłupa,
  • Terapia PNF, inaczej zwana torowaniem nerwowo-mięśniowych, która zwiększa siłę mięśni i zakres ruchów Rehabilitanta,
  • Metoda Kaltenborna OMT, czyli ortopedyczna terapia manualna, która podnosi poziom funkcjonowania osób z ortopedycznymi dysfunkcjami narządu ruchu,
  • Terapia manualna, która przywraca zaburzoną biomechanikę stawów, zmniejsza bóle kręgosłupa i zwiększa zakres ruchomości Pacjenta,
  • Metoda Cyriax – rodzaj metody terapii manualnej, która skutecznie leczy schodzenia narządów ruchu.

Rehabilitacja ortopedyczna
Wiedza i umiejętności naszych terapeutów umożliwiają wnikliwą ocenę przyczyn bólu pleców, zwyrodnienia kręgosłupa czy chorób kości. Leczymy przyczyny dysfunkcji narządu ruchu, a nie tylko jej objawy, dzięki czemu skracamy czas powrotu do zdrowia.

Rehabilitacja przed i pooperacyjna
Nowoczesne metody rehabilitacyjne umożliwiają dobre przygotowanie do zabiegu, a rozpoczęcie fizjoterapii bezpośrednio po zabiegu przyspiesza powrót Pacjenta do pełnej aktywności.

Rehabilitacja sportowa
Praktyczna fizjoterapia i rehabilitacja pod opieką kompetentnych specjalistów umożliwia jak najszybszy, bezpieczny powrót do uprawianej dyscypliny sportu i wysokiej formy aktywności. Dotyczy to zarówno osób po urazach, kontuzjach i zabiegach operacyjnych, którzy związani są ze sportem zawodowo, jak i tych, którzy uprawiają sport rekreacyjnie.

Kinesiology taping
Kinesiotaping to terapia oddziaływająca na układ mięśniowo-powięziowy. Terapeuta nakleja na leczony obszar specjalne plastry do kinesiotapingu, które wspomagają pracę danego mięśnia oraz zapobiegają jego nadmiernemu napinaniu. Kinesiology taping skutecznie uśmierza ból leczonego obszaru ciała oraz poprawia krążenie żylne i limfatyczne.