Wyniki badań laboratoryjnych

Odbiór wyników badań laboratoryjnych
dostępny jest już na naszej stronie:

Odbierz wyniki

Endodoncja pod mikroskopem

Leczenie kanałowe jest coraz częściej stosowane w nowoczesnej stomatologii. Wykonanie zabiegu w wielu przypadkach jest jedynym sposobem na uratowanie zęba, który w wyniku nieodwracalnego uszkodzenia nerwu, powinien zostać usunięty.

Przyczyną chorób miazgi zębów jest próchnica lub stan zapalny nerwu. Leczenie kanałowe pod mikroskopem polega na usunięciu z kanału resztek nerwu i szkodliwych bakterii. Dzięki odpowiedniemu powiększeniu leczonego obszaru wszystkie czynności są wykonywane z precyzją. Właściwe oczyszczenie kanałów na całej ich długości sprawi, że ząb zacznie prawidłowo funkcjonować, a pacjent uniknie bólu podczas spożywaniu posiłków.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Od dokładnego oczyszczenia i szczelnego wypełnienia kanałów zęba zależy jego skuteczne wyleczenie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie powiększenie komory zęba pod mikroskopem. Posiadająca wielkość 3-4 mm komora skupia w sobie kilka ujść kanałów korzeniowych o przekroju ułamka milimetra.

Mikroskop pozwala na mocne oświetlenie oraz powiększenie leczonego obszaru. Dzięki temu stomatolog bezbłędnie zlokalizuje wszystkie kanały, nawet te zarośnięte lub wąskie, i prawidłowo przeprowadzi każdy etap leczenia. Endodoncja pod mikroskopem umożliwia usunięcie również złamanych narzędzi kanałowych oraz udrożnienie kanałów korzeniowych.

W Poradni Stomatologicznej MEDIQ wykorzystywane są do opracowania kanałów specjalistyczne narzędzia maszynowe. Odpowiednią dezynfekcję zapewnia preparat Nanocare Plus, który jest oparty na nanocząsteczkach srebra i złota oraz ozon.

Do szczelnego wypełnienia kanału służy sprawdzony system BeeFill, który pozwala na precyzyjną pracę przy pomocy płynnej substancji wypełniającej – gutaperki. Leczenie kanałowe odbywa się podczas jednej wizyty, co pozwala zaoszczędzić czas, jak i zmniejszyć stres pacjentów.