Endodoncja pod mikroskopem

Leczenie kanałowe jest coraz częściej stosowane w nowoczesnej stomatologii. Wykonanie zabiegu w wielu przypadkach jest jedynym sposobem na uratowanie zęba, który w wyniku nieodwracalnego uszkodzenia nerwu, powinien zostać usunięty. Przyczyną chorób miazgi zębów jest próchnica lub stan zapalny nerwu. Leczenie kanałowe pod mikroskopem polega na usunięciu z kanału resztek nerwu i szkodliwych bakterii. Dzięki odpowiedniemu powiększeniu leczonego obszaru – wszystkie czynności są wykonywane z precyzją. Właściwe oczyszczenie kanałów na całej ich długości sprawi, że ząb zacznie prawidłowo funkcjonować, a pacjent uniknie bólu podczas spożywaniu posiłków.

Rozwiń

Jak przebiega leczenie kanałowe?
Od dokładnego oczyszczenia i szczelnego wypełnienia kanałów zęba, zależy jego skuteczne wyleczenie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie powiększenie komory zęba pod mikroskopem. Posiadająca wielkość 3-4 mm komora skupia w sobie kilka ujść kanałów korzeniowych o przekroju ułamka milimetra. Mikroskop pozwala na mocne oświetlenie oraz powiększenie leczonego obszaru. Dzięki temu stomatolog bezbłędnie zlokalizuje wszystkie kanały – nawet te zarośnięte lub wąskie – i prawidłowo przeprowadzi każdy etap leczenia. Endodoncja pod mikroskopem umożliwia usunięcie złamanych narzędzi kanałowych oraz udrożnienie kanałów korzeniowych.
W Poradni Stomatologicznej MEDIQ wykorzystujemy do opracowania kanałów specjalistyczne narzędzia maszynowe. Odpowiednią dezynfekcję zapewnia preparat Nanocare Plus, który jest oparty na nanocząsteczkach srebra i złota oraz ozon. Do szczelnego wypełnienia kanału służy sprawdzony system BeeFill, który pozwala na precyzyjną pracę przy pomocy płynnej substancji wypełniającej – gutaperki. Leczenie kanałowe odbywa się podczas jednej wizyty, co pozwala zaoszczędzić czas, jak i zmniejszyć stres pacjentów.

Zwiń