Stomatologia

Poradni Stomatologicznej MEDIQ zapewnia Państwu opiekę stomatologiczną w tygodniu do godziny 21:00 , a także w soboty do godziny 14:00

Wykonujemy pełen zakres usług stomatologicznych, w znieczuleniu miejscowym bądź w narkozie, w szczególności:

 • profesjonalna profilaktyka,
 • rentgenodiagnostyka,
 • stomatologia zachowawcza dorosłych i dzieci,
 • ortodoncja,
 • stomatologia estetyczna (wybielanie zębów, licówki pełnoceramiczne)
 • leczenie chorób przyzębia z wykorzystaniem biomateriałów
 • chirurgia stomatologiczna,
 • protetyka
 • korony i mosty licowane porcelaną,
 • korony pełnoceramiczne w systemie PROCERA ALLCream, Koncepcja CAD/CAM,
 • ortodoncja dzieci i dorosłych,

Implantologia w systemach:

 • Ankylos firmy DENTSPLY
 • Any Ridge firmy MEGAGEN
 • Nobel Biocare

Implantologia stomatologiczna

Implantologia stomatologiczna wykorzystuje zdolności kości ludzkiej do stabilnego i trwałego łączenia wszczepionego implantu z kością – czyli osteointegracji. Implantem zębowym, jest tytanowy wszczep, zastępujący korzeń utraconego wcześniej zęba, połączony później z białą częścią koronową, imitującą naturalną koronę zęba.

Rozwiń

Podczas zabiegu wszczepienia implantów stomatologicznych Pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Implantację można przeprowadzić zarówno natychmiast po ekstrakcji zęba, ale także wiele lat po uracie uzębienia – decyduje o tym lekarz, oceniając warunki, panujące w jamie ustnej. Implantem dentystycznym można zastąpić zarówno pojedyncze zęby, jak i odtworzyć pełne uzębienie – uzyskując bardzo naturalny efekt. Liczba implantów koniecznych do rekonstrukcji uzębienia, oceniana jest na podstawie stanu kości, pozostałych po usuniętych zębach i uzupełnieniach protetycznych. Pierwszym i bardzo ważnym etapem jest diagnostyka. W naszej klinice przykładamy dużą wagę do profesjonalnej oceny stanu zdrowia pacjenta. Wiemy, że tylko po dokładnym sprawdzeniu stanu kości i przeprowadzeniu ogólnych badań, możemy dobrać najlepszą metodę wykonania uzupełnień oraz ocenić zasadność zabiegu. Implantacja nie jest wskazana głównie u pacjentów cierpiących na poważne choroby układowe, z nietolerancją jakichkolwiek ciał obcych w organizmie. Zabiegowi wszczepienia implantów zębowych mogą być poddani także pacjenci z cukrzycą, pod warunkiem, że nastąpiła stabilizacja choroby. Okresowo wykluczeni są nałogowi palacze tytoniu, gdyż w przypadku pacjentów bardzo powoli przebiega proces gojenia i osteointegracji, odpowiedzialnej za stabilne połączenie implantu z kością.
Zabieg wszczepienia implantów zębowych może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym – zależnie od wskazań i preferencji pacjenta.
Jeżeli badania diagnostyczne ogólnego stanu zdrowia i stanu kości pozwalają na zabieg wszczepienia implantów zębów, do wyboru pozostają różne metody wykonania. Zależnie od wyniku badania CT lub rezonansu – można dobrać tę najlepszą dla danego pacjenta. Jeśli występuje konieczność odbudowy kości, zalecana jest metoda dwuetapowa, pozwalająca wypełnić ubytki preparatami kościotwórczymi lub kością pacjenta. W przypadku, gdy stan kości jest dobry – można wykonać zabieg metodą jednoetapową, z natychmiastową koroną tymczasową.
Pacjent chcący uzupełnić braki w uzębieniu powinien przygotować:

 • zdjęcie pantomograficzne,
 • badanie ogólne krwi,
 • informację o przebytych chorobach, urazach i zabiegach operacyjnych,
 • listę przyjmowanych leków.

Zabieg wszczepienia implantu zębowego wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, obejmującym tylko tę okolicę, którą operujemy lub w narkozie, czyli znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegu rana zostaje zaszyta i pacjent może wrócić do domu.

Zdjęcie szwów następuje po minimum 7 dniach od zabiegu. Jeśli planowana jest natychmiastowa odbudowa protetyczna – czyli korona, most lub proteza – pacjent musi odwiedzać gabinet jeszcze kilka razy.

Po 1,5 do 3 miesięcy niezbędna jest kolejna wizyta, aby przygotować przyszłą koronę. Po zakończonej implantacji co 6-12 miesięcy zalecane są wizyty kontrolne, tak aby mieć pewność, że uzyskaliśmy nie tylko piękne, ale zdrowe i dobrze osadzone nowe zęby.

Zwiń

Endodoncja pod mikroskopem

Leczenie kanałowe jest coraz częściej stosowane w nowoczesnej stomatologii. Wykonanie zabiegu w wielu przypadkach jest jedynym sposobem na uratowanie zęba, który w wyniku nieodwracalnego uszkodzenia nerwu, powinien zostać usunięty. Przyczyną chorób miazgi zębów jest próchnica lub stan zapalny nerwu. Leczenie kanałowe pod mikroskopem polega na usunięciu z kanału resztek nerwu i szkodliwych bakterii. Dzięki odpowiedniemu powiększeniu leczonego obszaru – wszystkie czynności są wykonywane z precyzją. Właściwe oczyszczenie kanałów na całej ich długości sprawi, że ząb zacznie prawidłowo funkcjonować, a pacjent uniknie bólu podczas spożywaniu posiłków.

Rozwiń

Jak przebiega leczenie kanałowe?
Od dokładnego oczyszczenia i szczelnego wypełnienia kanałów zęba, zależy jego skuteczne wyleczenie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie powiększenie komory zęba pod mikroskopem. Posiadająca wielkość 3-4 mm komora skupia w sobie kilka ujść kanałów korzeniowych o przekroju ułamka milimetra. Mikroskop pozwala na mocne oświetlenie oraz powiększenie leczonego obszaru. Dzięki temu stomatolog bezbłędnie zlokalizuje wszystkie kanały – nawet te zarośnięte lub wąskie – i prawidłowo przeprowadzi każdy etap leczenia. Endodoncja pod mikroskopem umożliwia usunięcie złamanych narzędzi kanałowych oraz udrożnienie kanałów korzeniowych.
W Poradni Stomatologicznej MEDIQ wykorzystujemy do opracowania kanałów specjalistyczne narzędzia maszynowe. Odpowiednią dezynfekcję zapewnia preparat Nanocare Plus, który jest oparty na nanocząsteczkach srebra i złota oraz ozon. Do szczelnego wypełnienia kanału służy sprawdzony system BeeFill, który pozwala na precyzyjną pracę przy pomocy płynnej substancji wypełniającej – gutaperki. Leczenie kanałowe odbywa się podczas jednej wizyty, co pozwala zaoszczędzić czas, jak i zmniejszyć stres pacjentów.

Zwiń

Ortodoncja

Aparat ortodontyczny to inwestycja, która procentuje.
Wielu z nas odczuwa konsekwencje związane z wadą zgryzu – pojawiają się choroby dziąseł, próchnica, a krzywe zęby to częsty powód kompleksów i złego samopoczucia. Aparat ortodontyczny pozwala przywrócić prawidłowe ustawienie zębów, gdyż zdrowe i ładne zęby są „bogactwem” na całe życie. Widok osób z kolorowymi ortodontycznymi aparatami na zębach nie budzi już zdziwienia ani ciekawości, a w kręgach młodzieżowych coraz bardziej popularne stało się noszenie „klamerek”.

Rozwiń

Leczenie zębów stało się modne zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych. Wybierając aparat na zęby warto wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby i dostosować go do prowadzonego stylu życia. Istnieje szeroki wybór akcesoriów ortodontycznych. Od tradycyjnych, metalowych elementów, po nowoczesne, kryształowe, które są prawie niewidoczne.

Powikłania wady zgryzu
Zakładając aparat na zęby warto pamiętać o pozytywnych konsekwencjach dla naszego zdrowia w przyszłości. Będzie to szczególnie ważne gdy nastąpi konieczność założenia protezy zębowej czy wstawienia implantów. Dzięki uzyskaniu przestrzeni w łuku zębowym, wstawienie implantu czy założenie mostu będzie o wiele łatwiejsze. W ten sposób unikniemy bolesnego i szkodliwego szlifowania zdrowych zębów.
Poradnia Stomatologiczna MEDIQ oferuje pełen asortyment usług ortodontycznych w konkurencyjnych cenach. W naszej Klinice wykonacie Państwo wszystkie badania konieczne do założenia aparatu ortodontycznego. Począwszy od wykonania zdjęcia pantomograficznego, wycisków, po przegląd i kompleksowe leczenie stomatologiczne.
Po wszystkich niezbędnych zabiegach ortodontycznych, pokazywanie pięknego uśmiechu będzie dla nas prawdziwą przyjemnością i powodem do dumy.

Zwiń

Pracownia Protetyczna

Poradni Stomatologicznej MEDIQ wiemy, że doskonałe protezy osiąga się dzięki połączeniu zaawansowanej technologii z doświadczeniem i wyczuciem najlepszych specjalistów. Wysokiej klasy implanty wykonujemy dzięki najnowszym osiągnięciom i obecnym na rynku systemom implantologicznym.
Rozwiń

W zależności od indywidualnych potrzeb naszych Pacjentów, dobieramy odpowiedni materiał wraz z wykonaniem. Oferujemy implanty akrylowe, protezy szkieletowe, standardowe korony i mosty na metalach szlachetnych, jak i nieszlachetnych oraz prace pełnoceramiczne, korony teleskopowe na cyrkonie i inne.

Nasz sześcioosobowy zespół specjalistów tworzący laboratorium protetyczne, kierowany jest przez Dorotę Kostrzewską – absolwentkę szkoły techniki dentystycznej mieszczącej się przy ulicy Hożej 88 i Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, przy ulicy Smoczej 6. Wszyscy lekarze stomatolodzy w klinice współpracują bardzo efektywnie i na bardzo wysokim poziomie od momentu utworzenia pracowni. Ich wieloletnie doświadczenie poparte licznymi certyfikatami, kursami i szkoleniami, jak również wyobraźnia przestrzenna i duży zmysł estetyczny przy wykonywaniu prac gwarantują satysfakcję naszych Pacjentów.

Zwiń