Wyniki badań laboratoryjnych

Odbiór wyników badań laboratoryjnych dostępny jest już na naszej stronie:

Odbierz wyniki

BEZPŁATNE BADANIA DIAGNOSTYCZNE

MEDIQ zaprasza mieszkańców powiatu na BEZPŁATNE BADANIA DIAGNOSTYCZNE, prowadzone w ramach Powiatowego Programu Zdrowotnego „Zdrowy Powiat” na 2018 rok.

Program realizowany jest w MEDIQ Szpital i Poradnie Specjalistyczne, przy ul. Piłsudskiego 20 w Legionowie.

Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem 22 774 26 40 (liczba miejsc ograniczona).

W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, Powiat Legionowski aktywnie zajmuje się promocją i ochroną zdrowia od 2001 roku. W zeszłym roku z oferty Powiatowego Programu Promocji Zdrowia skorzystały 4 244 osoby. Tegoroczna oferta zapewne także spotka się z zainteresowaniem mieszkańców. Pierwszą propozycją jest znana z lat poprzednich akcja wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego.

Mieszkańcy w wieku 50-75 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego oraz w wieku 25-49 lat z obciążonym wywiadem rodzinnym, będą mogli skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym z możliwością pobrania wycinków do badań histopatologicznych.

Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego skierowano do panów w wieku 55-69 lat. W jego ramach przeprowadzone zostaną konsultacje lekarskie wraz z badaniem per rectum oraz wykonywane będą badania krwi w celu oznaczenia markera raka prostaty – PSA całkowite. Zaplanowano także zorganizowanie warsztatów edukacyjnych.

 

Zapraszamy!