lek. med. Anna Stanisławska

Specjalizację z I i II stopnia okulistyki uzyskała w Warszawskiej Klinice Okulistycznej przy ulicy Lindleya. O 1994 roku pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim na oddziale okulistyki, jako starszy asystent i kierownik ostrych dyżurów.

Od 2001 roku pracuje w Klinice Mediq.

Specjalizuję się w chirurgii zaćmy, wykonała kilkanaście tysięcy operacji usunięcia zaćmy z implantacją soczewek mono fokalnych i multifokalnych.W 2001 roku obok ośrodka w Poznaniu i Łodzi jako pierwsi w Polsce -podjeła wsółpracę z francuską firmą Medicare – HTM – wykonując zabiegi chirurgii refrakcyjnej. W swojej karierze lekarskiej przeprowadziła kilka tysięcy zabiegów technikami trens-PRK, LASEK, FemtoLasik – ostatnio używając lasera firmy Schwind „Amaris” wykorzystującym nowoczesne technologie między innymi all in laser.

Corocznie uczestniczy w międzynarodowych konferencjach okulistycznych, które wprowadzają nowoczesne techniki do chirurgii zacmy i chirurgii refrakcyjnej.

Poniżej  referat na temat innowacyjności materiałów niskoelastycznych, który wygłoszony był na ESCRS – Europejski Zjazd chirurgii zaćmy i refrakcji – w 2018 roku we Wiedniu.