Aparat ortodontyczny to inwestycja, która procentuje.
Wielu z nas odczuwa konsekwencje związane z wadą zgryzu – pojawiają się choroby dziąseł, próchnica, a krzywe zęby to częsty powód kompleksów i złego samopoczucia. Aparat ortodontyczny pozwala przywrócić prawidłowe ustawienie zębów, gdyż zdrowe i ładne zęby są „bogactwem” na całe życie. Widok osób z kolorowymi ortodontycznymi aparatami na zębach nie budzi już zdziwienia ani ciekawości, a w kręgach młodzieżowych coraz bardziej popularne stało się noszenie „klamerek”. Leczenie zębów stało się modne zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych. Wybierając aparat na zęby warto wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby i dostosować go do prowadzonego stylu życia. Istnieje szeroki wybór akcesoriów ortodontycznych. Od tradycyjnych, metalowych elementów, po nowoczesne, kryształowe, które są prawie niewidoczne.

Powikłania wady zgryzu
Zakładając aparat na zęby warto pamiętać o pozytywnych konsekwencjach dla naszego zdrowia w przyszłości. Będzie to szczególnie ważne gdy nastąpi konieczność założenia protezy zębowej czy wstawienia implantów. Dzięki uzyskaniu przestrzeni w łuku zębowym, wstawienie implantu czy założenie mostu będzie o wiele łatwiejsze. W ten sposób unikniemy bolesnego i szkodliwego szlifowania zdrowych zębów. Poradnia Stomatologiczna Mediq oferuje pełen asortyment usług ortodontycznych w konkurencyjnych cenach. W naszej Klinice wykonacie Państwo wszystkie badania konieczne do założenia aparatu ortodontycznego. Począwszy od wykonania zdjęcia pantomograficznego, wycisków, po przegląd i kompleksowe leczenie stomatologiczne.
Po wszystkich niezbędnych zabiegach ortodontycznych, pokazywanie pięknego uśmiechu będzie dla nas prawdziwą przyjemnością i powodem do dumy.