Leczenie kanałowe pod mikroskopem

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to „must have” nowoczesnej stomatologii. Wykonanie zabiegu w wielu przypadkach jest jedynym sposobem na uratowanie zęba, który w wyniku nieodwracalnego uszkodzenia nerwu powinien zostać usunięty.

Przyczyną chorób miazgi zębów jest próchnica lub stan zapalny nerwu. Leczenie kanałowe pod mikroskopem polega na usunięciu z kanału resztek nerwu i szkodliwych bakterii. Dzięki odpowiedniemu powiększeniu leczonego obszaru – wszystkie czynności są wykonywane
z największą precyzją.

Korzyść: BRAK BÓLU >> Właściwe oczyszczenie kanałów na całej ich długości sprawi, że ząb zacznie prawidłowo funkcjonować, a pacjent uniknie bólu podczas spożywania posiłków.

 

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Od dokładnego oczyszczenia i szczelnego wypełnienia kanałów zęba, zależy jego skuteczne wyleczenie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie powiększenie komory zęba pod mikroskopem. Posiadająca wielkość 3-4 mm komora skupia w sobie kilka ujść kanałów korzeniowych
o przekroju ułamka milimetra.

Korzyść: PRECYZYJNE LECZENIE na każdym etapie >> Dzięki temu, że stomatolog bezbłędnie zlokalizuje wszystkie kanały – nawet te zarośnięte lub wąskie – prawidłowo
i precyzyjnie przeprowadzi każdy etap leczenia.

W Poradni Stomatologicznej MEDIQ do opracowania kanałów wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia. Odpowiednią dezynfekcję zapewnia preparat Nanocare Plus, który jest oparty na nanocząsteczkach srebra i złota oraz ozon. Do szczelnego wypełnienia kanału służy sprawdzony system BeeFill, który pozwala na precyzyjną pracę przy pomocy płynnej substancji wypełniającej – gutaperki.

Korzyść: TYLKO 1 WIZYTA >> Leczenie kanałowe odbywa się podczas jednej wizyty, co pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zmniejszyć stres pacjentów.

Po leczeniu kanałowym należy odbudować zęba, by zapobiec jego złamaniu.

Dzięki nowym tzw. ADHEZYJNYM możliwościom leczenia, możemy naprawdę zniszczone zęby odbudować bezpiecznie i trwale. Adhezyjne możliwości to nic innego jak bardzo dobre zdolności łączenia się rożnych materiałów z tkankami zęba.

Do takiego typu odbudowy należą wypełnienia kosmetyczne typu INLAY i ONLAY. Mogą to być odbudowy kompozytowe lub porcelanowe wykonywane specjalnie w laboratorium.

 

Jakie są KORZYŚCI takiego rodzaju nowoczesnego wypełnienia?

– idealne odtworzenie anatomicznego kształtu zęba

– odbudowanie punktów stycznych, które chronią przed dostaniem się pokarmu do przestrzeni międzyzębowych

Wypełnienie typu INLAY/ONLAY przywracają prawidłowa funkcję zęba. Jest on bezpieczny, mocny – i co najważniejsze – odporny na ścieranie. Ząb tak odbudowany ma doskonałą estetykę, jego kolor jest bardzo naturalny, powierzchnia jest lśniąca i gładka jak w przypadku zdrowego zęba.